Jätkates www.pargi.ee kodulehe kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

SMS volitus

 
Parklasse sisenemine ja parklast väljumine on seotud kliendi mobiiltelefoni numbriga. Kui parklasse sisenemiseks ja parkimise alustamiseks kasutas  klient mobiiltelefoni numbriga 5247000, siis parklast väljuda ja parkimise lõpetada saab sama numbriga - 5247000.
 
Parkimise lõpetamise SMS-volitus on teenus, mis võimaldab anda parkimise lõpetamise õigus üle teisele isikule/mobiiltelefoni numbrile.
 
Parkimise volitamine on lihtne. Kui oled parkinud oma auto ja soovid anda parkimise lõpetamise ja sõiduki väljaviimise õiguse parklast näiteks abikaasale:
 
1. Saada numbrilt, millega parkimist alustasid, SMS lühisõnum numbrile 1904. Sõnumi sisuks on telefoni number, kellele soovid anda õiguse parkimise lõpetamiseks, antud näite puhul abikaasa.
2. Saad vastu SMS lühisõnumi "Parkimise lõpetamise volitus parklas <parkla nimi> on edastatud numbrile <volitatava number>".
3. Isik, kes sai õiguse parkimine lõpetada, saab vastava SMS teavituse: "<number> volitab Sind väljuma parklast <parkla nimi>". Volitatav saab nüüd minna sõidukile järgi ja sellega parklast väljuda.
4.  Parkimise lõpetamisel ja kinnituseks, et auto on parklast lahkunud, saad sõiduki omanikuna SMS teavituse: „Parkimine lõpetatud parklas <parkla nimi>. Pargitud pp.kk.aaaa tt.mm.ss kuni pp.kk.aaaa tt.mm.ss . Parkimise maksumus XX.XX EUR"
 
SMS volituse reeglid:
 
1. Mobiilparkimise teenuse olemasolul arveldatakse teenuse eest parkimise alustajaga. Kui tegemist on numbriga, millel vastav teenus puudub (firmatelefoni või  kõnekaardi kasutaja), tuleb parklast väljumiseks tasuda kaardimaksega.
2. Parkimise alustajale jääb samuti õigus parkimine lõpetada ja parklast väljuda, kui volitatav mingil põhjusel seda ei teinud.
3. Kui sõiduki omanik eksis numbriga, kellele ta soovis volitust teha, tuleb saata uus SMS lühisõnum numbrile 1904, mille sisuks on uus number. Õiguse auto parklast välja viia saab uus number.
4.

Kui sõiduki omanik soovib volitust tagasi võtta/tühistada, tuleb saata uus SMS lühisõnum numbrile 1904, mille sisuks on autoomaniku mobiiltelefoni number. Õigus auto parklast välja viia on jälle ainult omanikul endal.

 

NB! Hetkel töötab teenus Telia klientidele s.t. volituse saavad teha ainult Telia kliendid (volitatavad võivad olla ka Elisa ja Tele2 kliendid) 


 
 

Tõkkepuuga parklad, kus saad mobiiliga parkida

Tallink D-terminal

Hobujaama

Lastehaigla